GEO-PROJECT USŁUGI GEODEZYJNO-PROJEKTOWE

Strona Główna    Geodezja    Architektura    Elektrownie wiatrowe    Fotoogniwa    Kolektory Słoneczne    Kontakt


Aluminiowa rama kolektoraW naszej ofercie znajdują się najwyższej jakości kolektory słoneczne marki SunStorm. Posiadają one certyfikaty CE i Kaymark uprawniające do uzyskania dotacji. Elementy montażowe kolektorów wykonane są w całości z aluminium a nie tak jak w większości konkurencyjnych firm ze stali. Dzięki temu konstrukcje są w 100% odporne na warunki atmosferyczne. Nie rdzewieją i zachowują estetyczny wygląd przez wiele lat. Nasze kolektory próżniowe umożliwiają również instalację na powierzchniach o dowolnym nachyleniu.

HeatPipeCechą wyróżniającą naszych rur HeatPipe jest brunatna barwa powłoki absorpcyjnej. Dzięki czemu nawet w czasie pochmurnych dni podczerwień jest w stanie nagrzewać rury w wyższym stopniu niż nagrzewa klasyczne kolektory o barwie grafitowo-granatowej. W praktyce powłoka absorpcyjna naszych kolektorów słonecznych składa się z trzech warstw. Posiadamy również kolektory próżniowe o klasycznej barwie w odcieniu granatowym.

Do montażu przy domkach letniskowych proponujemy zestawy kolektorów próżniowych zintegrowane ze zbiornikiem.




Ilość rur kolektorów dobiera się zwykle w taki sposób, że na jedną rurę próżniową powinno wypadać 10l wody do ogrzania. Taka proporcja pozwala skutecznie ogrzać wodę nawet w niezbyt słoneczne dni zapobiegając jednocześnie jej zagotowaniu. Absolutnie nieuzasadnione jest znaczące zwiększanie ilości rur w stosunku do małej pojemności zbiornika. Może to powodować przegrzanie instalacji, awarię pompy a dodatkowo powoduje odkładanie się kamienia kotłowego w zbiorniku.


Rodzaje kolektorów słonecznych znajdujące się w naszej ofercie:


Kolektory próżniowe
Kolektor próżniowyKolektory próżniowe wykonane są ze szklanej rury próżniowej. Wewnątrz napawane są trzy warstwy absorpcyjne. Dwie aluminiowe wkładki przekazują ciepło do rurki miedzianej wypełnionej gazem, zwanej ciepłowodem. Gaz pod wpływem temperatury paruje i przekazuje ciepło do główki. Główka rury jest mocowana do magistrali zbiorczej kolektora. Przez magistralę kolektora przepływa najczęściej glikol, który przekazuje ciepło do wymiennika w zbiorniku. Przepływ glikolu jest regulowany za pomocą czujników temperatury umieszczonych przy kolektorze i w zbiorniku. W skład zestawu kolektorów próżniowych wchodzi aluminiowy stelaż do mocowania o regulowanym nachyleniu.

Przykładowe specyfikacje kolektorów próżniowych pokazuje poniższa tabela.

MODEL KOLEKTORA

BBS12

BBS15

BBS20

konstrukcja

kolektor próżniowy, rurowy

ilość absorberów rurowych

12

15

20

średnica rury (zewnętrzna)

58mm

powierzchnia całkowita panelu

1.87m2

2.364m2

3.16m2

powierzchnia czynna absorbera

0.89m2

1.224m2

1.64m2

wymiary (dł×szer×wys)

1970*955*141 mm

1970*1201*141 mm

2030*1555*140mm

waga netto

41.2kg

51.5kg

60kg

pojemność płynu

1.2l

kąt nachylenia kolektora

0°-90°

materiał wymiennika ciepła

miedź

dozwolone ciśnienie robocze

6 bar

ciśnienie testowe

9bar

średnica złącza kolektora

Φ22

specyfikacja materiałowa

rama i kolektor - stop aluminium

temperatura stagnacji

247°C

sprawność powierzchni czynnej

77%

technologia absorbera

termiczna rura szklana

materiał rury próżniowej

szkło z termiczną warstwą aluminiową

grubość ścianki szklanej

1.6mm

materiał absorbera

ALN/AIN-SS/CU


 Kolektory zintegrowane ze zbiornikiem


Zbiornik.JPGKolektory próżniowe zintegrowane ze zbiornikiem mają zastosowanie głównie na działkach letniskowych. Są one bardzo proste w budowie, niezawodne i niezwykle wydajne. Grzeją bezpośrednio wodę użytkową. Dzięki temu nie ma praktycznie żadnych strat przesyłowych. Zestaw składa się ze zbiornika wyposażonego w mocowania do rur kolektorów, stelaża aluminiowego do zamocowania zbiornika oraz samych rur kolektorów próżniowych. Ciepłą wodę można czerpać bezpośrednio ze zbiornika dzięki sile grawitacji, bez konieczności podłączania pod jakąkolwiek instalację wodną. Jeżeli wody w zbiorniku ubędzie wystarczy po prostu ją uzupełnić. Instalacja może być zamontowana bezpośrednio na gruncie lub na budynku. Można zastosować też pompę do ciepłej wody i uzyskać na wyjściu normalne ciśnienie robocze. Na zimę trzeba spuścić wodę ze zbiornika.
  
Aktualnie dostępne są kolektory ze zbiornikiem zintegrowanym o pojemności  90l i 150l.